Obavijest učenicima i roditeljima vezano za organizaciju nastave na daljinu - razredna nastava

Poštovani roditelji/skrbnici,

Dragi učenici,

U ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine u svim osnovnim i srednjim školama neće se održavati nastava.

Prema  obavijesti Ministarstva znanosti i obrazovanja  kreće  se s izvođenjem nastave na daljinu.

Za sve učenike on line nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu i smjenama koje je odredilo  MZO.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirati će u suradnji s HRT na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave.

Učenici  razredne nastave  (od 1. do 4. razreda)  pratit će  nastavu na HRT3 prema kurikulumima i nastavnim programima pod nazivom Škola na trećem.

Obrazovni program za učenike nižih razreda će se odvijati po sljedećem rasporedu:

1. razredi: od 8 do 10 sati
  2. razredi: od 10 do 12:30 sati
  3. razredi: od 13 do 16 sati
  4. razredi: od 16 do 19 sati

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi, a škola će osigurati prihvat.  Dakle, prema uputama MZO-a,  u školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin na rasporedu dok su u školi, inače obrazovni program prate od kuće. Ako termin za prikazivanje Škole na Trećem nije tijekom boravka u školi organizirati će se  aktivnosti kao u produženom boravku.

Od ponedjeljka, učitelji razredne nastave povezat će roditelje svog razreda u virtualnu grupu putem jednog od  komunikacijskih kanala (Viber, Whats App, e-mail…) putem kojeg će dijeliti informacije za učenje.

Za one koji  nemaju Treći program HRT-a rješenje je multimedijska usluga HRTi, preko koje se može pristupiti svim programima HRT-a na računalima, mobitelima i televizorima.

Korisnici osobnih računala, kao i oni koji žele program pratiti preko interneta na tv-u, ne trebaju nikakvu aplikaciju, tek se trebaju  registrirati preko  adrese  https://hrti.hrt.hr/.

Korisnici pametnih telefona i tableta u trgovini aplikacija trebaju potražiti HRTi, te se registrirati i sve će im biti dostupno.

objavio: Neđa Kadijević   datum: 14. 3. 2020.

« Travanj 2024 »