Upute za održavanje nastave od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine - predmetna nastava

Za sve učenike predmetne nastave online nastava započinje u ponedjeljak 16. ožujka 2020. godine prema rasporedu i smjenama koje će odrediti Ministarstvo znanosti i obrazovanja i objaviti na mrežnim stranicama.

Učenici od 5. do 8. razreda u  ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

Učenici Sportskoj televiziji mogu pristupiti klikom na sljedeću poveznicu. Sportska televizija

U utorak, 17. ožujka 2020.,  gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

O točnom vremenu i načinu testiranja virtualnih razreda, razrednici će obavijestiti učenike.

Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati 3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život, stranicama CARNET-a i na mrežnim stranicama škole.

Svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale.

Od srijede, 18. ožujka 2020., razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke. Nastavnici prate  aktivnosti učenika te daju  povratnu informaciju o radu i napretku.

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali to ne rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana. Detaljnije informacije o radu u virtualnom razredu, učenici će dobiti od razrednika prilikom testiranja.

Ako učenik ne bude  aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, roditelji  izostanak trebaju opravdati razredniku. U virtualnom razredu vrijede pravila Kućnog reda.

Na mrežnim stranicama OŠ Orebić ćemo objaviti i upute za pristup Office 365 sustavu i računu, za učenike predmetne nastave koji se prvi put prijavljuju te poveznice na virtualne razrede, kao i sve ostale informacije.

Molimo učenike i njihove roditelje da svakodnevno prate mrežnu stranicu Škole.

objavio: Neđa Kadijević   datum: 14. 3. 2020.