Izvanškolske sportske aktivnosti

NK "OREBIĆ"

Nogometni klub Orebić osnovan je 1920. godine. Kao osnivači kluba spominju se Marko Marinčević, Egidije Foretić, Miro Foretić, Karlo Piantanida, Miho Piantanida, Jozi Fattori, Ivo Šarić, Mirko Gusina i Alfredo Benković... Klub je obnovio svoje djelovanje 1975. godine. Današnje nogometno igralište Trstenica, sadrži kapacitet od 1000 ljudi. Trenutni predsjednik je Marijan Lovrinčević, a trener Svetko Bikić. Osnovan je i klub za mlade čiji su treneri Kristian Kapiteli i Matko Čepo. Mladi koji su u klubu su vrlo uspješni. Treninzi su im dva puta tjedno, ponedjeljkom i četvrtkom u 17:00.

VK "KVAŠK"

KVAŠK je vaterpolski klub iz Kućišta. KVAŠK (Kućiško-Viganjski akademski športski klub) je nastao kao posljedica duge tradicije igranja vaterpola na poluotoku Pelješcu. Kao godinu osnivanja uzela se 1991.  kada je KVAŠK odigrao prvu neslužbenu utakmicu protiv Lovišta. Vođen trenerima (Teo i Beris) klub je dostigao visoke rezultate u 3. ligi gdje je bio 2 puta drugi. Ist tako, zbog administracijskih problem VK Šipan je morao odstupiti mjesto KVAŠK-u te je KVAŠK proglasen pobjednikom te sezone. U sezoni 2007. Kvašk je bio prvi u pelješkoj ligi. Treninzi su svakim danon, osim nedjeljom.

(na fotografijama iznad su: prvi grb KVAŠK-a, današnji grb KVAŠK-a i lopta kojom je odigrana prva vaterpolo utakmica)

TAEKWONDO KLUB "FORTECA"

Taekwondo klub Forteca, osnovan je u Korčuli, a treneri su: Dinko Šegedin i Irena Bikić. Iako klub potječe s otoka Korčule, treneri dolaze u Orebić trenirati nas. Djeca koja treniraju podjeljena su u tri skupine : najmlađi ( od 7 do 14 godina), zatim tinejdžeri (od 15 do 19 godina), te najstariji (od 20 pa nadalje)

TK "OREBIĆ"

U Orebiću postoje dva tensika kluba. Trener  jednog kluba je Ivan Roso, a drugog Ivica Salacan. Igrači i igračice dijele se po godinama, od 5 do 10, zatim od 11 do 14, od 15 do 18,..Treninzi su svakog dana u 16 h.

JEDRILIČARSKI KLUB "VIPERA"

U ljeto 2009. godine po prvi put u Orebiću ogranizirana je škola jedrenja. Trener i voditelj je Darko Prizmić. Tečaj je trajao 15 dana, a postoji klub u koji je učlanjeno nekoliko učenika koji jedre cijele godine. Članovi kluba su sudjelovali u južnodalmatinskoj regati. Preko ljeta bio organiziran tečaj, a preko zime članovi kluba počinju s „zimskim“ jedrenjem.

« Studeni 2020 »