Službenik za informiranje u Osnovnoj školi Orebić

Službenik za informiranje ključna je osoba u postupku ostvarivanju prava na pristup i ponovnu uporabu informacija, putem rješavanja zahtjeva, proaktivne objave informacija i obavljanju drugih obveza iz Zakona o pravu na pristup informacijama, samostalno ili u suradnji s drugim zaposlenicima u tijelu javne vlasti.

U OŠ Orebić službenik za informiranje je tajnik Igor Antolović, dipl.iur.

Odluka

Pravilnik o pristupu informacijama

Pravo na pristup informacijama je temeljno ljudsko pravo koje se štiti Ustavom Republike Hrvatske, Europskom konvencijom o ljudskim pravima i slobodama, Konvencijom o pristupu službenim dokumentima  i Zakonom o pravu na pristup informacijama (NN 25/2013, 85/2015).

Pravo na pristup informacijama je pravo korisnika na traženje i dobivanje informacije koja je javnog karaktera, a obuhvaća i obvezu tijela javne vlasti da omogući pristup zatraženoj informaciji, odnosno da objavljuje informacije neovisno o postavljenom zahtjevu kada takvo objavljivanje proizlazi iz obveze određene zakonom ili drugim propisom. Pravo na pristup informacijama je Ustavom Republike Hrvatske i Zakonom o pravu na pristup informacijama  zajamčeno pravo svih fizičkih i pravnih osoba na dobivanje informacija koje posjeduju tijela javne vlasti u Republici Hrvatskoj, neovisno o svrsi u koju se informacija želi koristiti.

Pravilnik o pristupu informacijama

Katalog informacija

Zahtjev za pristup informacijama

Zahtjev za dopunu ili ispravak informacije

Zahtjev za ponovnu uporabu informacije

Upitnik za samoprocjenu TJV sukladno ZPPI

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2023. godinu

Godišnje izvješće možete pogledati ovdje.

« Travanj 2024 »